Polecane

Facebook

AUTORKA „FREEDOM CLIMBERS” BERNADETTE MCDONALD W POLSCE!

czwartek, 01 marca 2012 16:41

Już 5 marca Polskę odwiedzi Bernadette McDonald, znana kanadyjska pisarka, animatorka kultury górskiej i autorka wielokrotnie nagradzanej za granicą książki „Freedom climbers” („Ucieczka na szczyt”).
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkania z autorką w Krakowie, Gdyni i Warszawie. Weźmie w nich także udział znany himalaista i uczestnik opisywanych w książce wypraw - Krzysztof Wielicki. Na wszystkie spotkania wstęp jest wolny.

  • Kraków - 6 marca, godz. 18, Gazeta Cafe, ul. Bracka 14
  • Warszawa - 12 marca, godz. 18, siedziba Agory, ul. Czerska 8/10 Po rozmowie projekcja filmu „Kukuczka” w reż. Jerzego Porębskiego
  • Gdynia - 10 marca, godz. 17.30, XIV Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów KOLOSY, ul. Kazimierza Górskiego 8. Bezpłatne wejściówki na panel z udziałem autorki będą dostępne na stoisku Agory, a w godz. 15.30–16.30 Bernadette McDonald będzie podpisywać swoją książkę.


„Ucieczka na szczyt” to niezwykła książka poświęcona złotej erze polskiego himalaizmu oraz fenomenowi polskiej dominacji w Himalajach w latach 70. i 80. Bohaterami książki są takie ikony jak m.in. Jerzy Kukuczka, Wanda Rutkiewicz, Krzysztof Wielicki czy Wojciech Kurtyka.

To bogato ilustrowana opowieść o „lodowych wojownikach”, którzy przez ponad dwadzieścia lat nie mieli sobie równych w walce o najwyższe szczyty na świecie. Autorka wprowadziła czytelników w głąb serc i umysłów największych polskich wspinaczy niezłomnie realizujących swoją drogę do wolności.

Reinhold Messner, pierwszy zdobywca „Korony Himalajów”, napisał o książce: „Bernadette McDonald dokumentuje najważniejszy polski rozdział w historii wspinaczki w Himalajach.

Poprawiony: czwartek, 01 marca 2012 16:51
 

Polecane strony